Все мастера и бригады
Украина

Нужны мастера?

Создайте заявку

Область застосування оцинкованого листа

Цинкування є найбільш поширеним засобом захисту металу від корозії. Воно дозволяє значно підвищити службові якості листового прокату, а також його експлуатаційний ресурс та декоративність. Але сьогодні існує метод холодного й гарячого цинкування й вони забезпечують зовсім різні характеристики металу.

Найбільш стійке покриття утворюється при використанні неперервної технології гарячого цинкування. Нагрітий метал при занурені у бак з розплавленим Zn покривається рівнім шаром захисного цинкового покриття й при цьому забезпечується найбільша адгезія металів та повністю заповнюються всі мікропори. Саме тому металопрокат відрізняється:

 • найбільшими показниками механічної міцності та хімічної стійкості;

 • однорідністю захисного покриття;

 • високою декоративністю.

Він добре відкликається на штампувальні та пластичні деформації. Його можна різати й свердлити без обмежень, за рахунок гальванічної взаємодії пошкоджений шар саморегенерується й блокує розвиток корозії.

Області використання

Завдяки названим особливостям й перевагам підприємці, майстерні та агротехнічні комплекси вподобають купити оцинкований лист саме гарячого цинкування. До того ж він має дуже широку сферу застосування та знаходить масове використання в побуті, будівництві та промисловості.

Конструктивний матеріал

Оцинкований листовий прокат характеризується оптимальним співвідношенням вартості, міцності, корозійної стійкості, пластичності та малої маси. Саме завдяки цьому він масово застосовується в автомобілебудуванні, де з нього виготовляють елементи корпусу легкового, вантажного й спеціального транспорту:

 • боковини та крила;

 • капот й двірні панелі;

 • короби порогу та накладки.

Для виготовлення скутерів, мопедів, квадроциклів також використовується оцинкований метал. Він є найбільш використовуваним матеріалом в авіації та суднобудівництві, де з нього виготовляють також корпусну обшивку, контейнери та емності.

Без цього металу неможливо представити більшість сучасного обладнання, бо з нього виготовляють:

 • практично всі види побутової техніки: мікрохвильові печі, пральні автомати, холодильники, кухонні плити, вентилятори, комп’ютери, кондиціонери;

 • промислові морозильні камери та сушильні камери;

 • торгівельне та виставкове устаткування;

 • витяжні зонти.

Більшість побутового начиння (кухонний посуд, відра, корита, корморізки) також виготовляється з оцинковки.

Будівельна сфера

Протягом декількох десятиріч оцинкований лист широко використовувався в якості покрівельного матеріалу. Він й зараз застосовується для цих цілей, але враховуючи інтенсивне розвинення виробництва профільного металу з полімерним покриттям, сьогодні його частіше використовують в якості основи для цього виду прокату.

Такий спосіб виробництва:

 • значно поширив сортамент оцинкованого металу, з нього виготовляють листову металочерепицю та профільований лист, облицювальні панелі;

 • підвищив корозійну стійкість та збільшив строк служби;

 • покращив декоративні властивості.

Ну й нагадаємо, що оцинковка традиційно використовується при створені систем вентиляції та клімат-контролю. Вона є найкращим матеріалом для опалубки. А після початку масового будівництва блокових споруд, будинків з навісними фасадами та модульного типу оцинкований лист з органічним покриттям та без нього став використовуватись в якості будівельно-конструктивного та оздоблювального матеріалу. Завдяки йому будівники змогли значно підвищити темпи робіт та покращити архітектурну виразність споруд.